Na Europskom juniorskom prvenstvu Luka Obadić i Jadran...
Od 16. do 20. srpnja 2014. godine Banja Luka je domaćin još jednog važnog sportskog događanja. Na Europskom prvenstvu u kajaku i kanuu na divljim vodama koje se održava na rijeci Vrbas u kanjonu Tisno natječu se juniori i juniorke u disciplinama spust, klasik i sprint. Europsko juniorsko prvenstvo okupilo je ekipe iz 15 država.
Prvog  natjecateljskog dana na Europskom juniorskom prvenstvu u kajaku i kanuu na divljim vodama, Luka Obadić i Jadran Zonjić, mladi hrvatski reprezentativci, članovi Kanu kluba Končar  osvojili su  srebrnu medalju. Luka Obadić i Jadran Zonjić drugo mjesto osvojili su u disciplini C2. Europski prvaci postali su Nijemci, bronca je pripala češkom dvojcu, a drugi hrvatski dvojac Marinić-Korpes zauzeo je 6. mjesto. Alba Zoe Gržin osvojila je 5. mjesto.
U petak su na rasporedu ekipne utrke u disciplini klasičnog spusta.